Ta firma oferuje usługi chmurowe, akceptując w rozliczeniu posiadane przez użytkownika serwery

Oktawave (polska firma działającą na rynku usług hostingowych oraz przetwarzania danych w chmurze) wprowadziła pod koniec zeszłego roku do oferty ciekawą usługę migrowania do środowiska obliczeniowego bazującego na chmurze.

Powinna ona zainteresować tych użytkowników, którzy przechodząc na chmurę chcą się pozbyć niepotrzebnych już im, starych serwerów. Jedną z głównych barier, która zniechęca firmy do przechodzenia na chmurowe środowiska pracy, jest istniejąca już infrastruktura serwerowa działająca na miejscu. Część z nich nie ma odpowiednich zasobów, aby skutecznie zarządzić jej utylizacją i przejściem na rozwiązania chmurowe. Jeszcze inne odwlekają ten moment w czasie, obawiając się skomplikowanego procesu migrowani obu środowisk pracy.

Oktawave postanowiła rozwiązać ten problem podchodząc do niego do tego w sposób kompleksowy. Wycenia stare serwery posiadane przez użytkownika po cenie rynkowej, odbiera je i utylizuje, a w rozliczeniu dostarcza swoją infrastrukturę chmurową. Jednocześnie udostępnia swój zespół administratorów IT, którzy specjalizują się w migracji do chmury.

Zobacz również:

  • Guru przemysłu komputerowego mówi: ta technologia IT odegra tę samą rolę, jaka w przeszłości przypadła pecetom
  • Migracja do chmury - jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Architekci, programiści i administratorzy Oktawave pomagają także w przeprowadzeniu generalnych porządków w systemach IT, umożliwiając optymalizację kosztów i redukcję długu technologicznego. Biorą oni na siebie odpowiedzialność za właściwe poukładanie całego procesu, bieżący monitoring jego poszczególnych etapów i odpowiednie dostosowanie parametrów chmury. Mogą też przejąć zarządzanie nad zmigrowaną infrastrukturą, przy czym podstawowy poziom wsparcia jest bezpłatny.

„Z naszych obserwacji wynika, że wiele firm boryka się z problemem utrzymywania sprzętu serwerowego, który jeszcze trochę „pociągnie”, ale już zaczyna ciążyć jako dług technologiczny. Firmy te myślą o przeprowadzce do chmury, ale nie znajdują czasu lub kompetencji, aby tym procesem skutecznie zrządzić”, mówi Michał Paschalis - Jakubowicz, CEO Oktawave.

Z kolei Maciej Kuźniar (COO firmy Oktawave) dodaje, „Nie tylko bierzemy na siebie cały proces związany z migracją, ale udzielamy też pełnego wsparcia przy optymalizacji i zaprojektowaniu infrastruktury informatycznej”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200