Ta cyfrowa kamera ma wielkość ziarenka ryżu

Powstała najmniejsza na świecie kamera cyfrowa, która waży tylko jeden gram i zajmuje zaledwie 1 mm2 powierzchni. To super miniaturowe urządzenie znajdzie zastosowanie nie tylko w przenośnych urządzeniach elektronicznych powszechnego użytku, ale również w profesjonalnym sprzęcie medycznym, np. będzie instalowane w endoskopach.

Kamera

Kamera został zaprojektowana i wyprodukowana przez spółkę AT&S Austria Technologie & Systemtechnik AG., a wchodzący w jej skład miniaturowy czujnik (który tworzy ostre obrazy o rozdzielczości 100 tys. pikseli ) jest dziełem dwóch kooperujących z nią austriackich firm. Jednym z pierwszych produktów zawierających kamerę jest produkowane przez firmę OSRAM moduł NanEye, które jest instalowany w goglach VR.

Forma zastosowała przy produkcji kamery technologię ECP (Embedded Component Packaging), która umożliwia integrację zarówno aktywnych, jak i pasywnych elementów nie na powierzchni tradycyjnych płytki drukowanych, ale na specjalnym podłożu, które może funkcjonować samodzielnie być umieszczane wewnątrz takiej płytki.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200