Ta baza danych zapewni sobie bezpieczeństwo sama

Larry Ellison (szef firmy Oracle) zaprezentował na odbywającej się właśnie corocznej konferencji Oracle OpenWorld bazę danych, która potrafi automatycznie, bez konieczności wyłączania jej z eksploatacji, naprawiać wykryte w niej podatności.

Baza danych nosi nazwę Oracle 18c. Szef Oracla twierdzi, że jest to nowa jakość w tym obszarze IT, ponieważ obecnie każda tego typu operacja wiąże się z koniecznością unieruchomienia na jakiś czas bazy danych nie mówiąc już tym, że jest ona na bieżąca wykonywana i monitorowana przez administratora nadzorującego jej pracę. Baza danych Oracle 18c usuwa podatności sama, świadcząc bez przerwy użytkownikom swoje usługi.

Baza danych potrafi to robić, ponieważ jej projektanci wprowadzili do niej zaawansowaną technologię maszynowego uczenia się. Dzięki niej baza danych nabywa z czasem wiedzy i potrafi rozpoznawać nowe zagrożenia, a następnie modyfikować kod, likwidując w ten sposób automatycznie dane zagrożenie.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych
  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?

Twórcy bazy danych zapewniają, że oferuje ona dostępność na poziomie 99,95%. Oznacza to, że baza danych może być wyłączona z eksploatacji w całym roku przez okres nie dłuższy niż 30 minut.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200