TV z sieci LAN

Firma ATI Technologies opracowała oprogramowanie Eazyshare, dzięki któremu użytkownicy mogą odbierać i odtwarzać sygnał TV w lokalnych sieciach komputerowych.

Oprogramowanie Eazyshare umożliwia przekształcenie komputera z kartą graficzną ATI All-in-wonder w lokalny wideoserwer, który udostępnia sygnał TV w lokalnej sieci komputerowej wraz z wszystkimi funkcjami jakie oferują magnetowidy cyfrowe. Za pośrednictwem funkcji Eazyshare można zatrzymać obraz w trakcie emisji audycji TV na żywo, dokonać przewijania multimedialnej treści w przód i tył oraz powtarzać wybrane fragmenty informacji.

Połączenie kart graficznych ATI Radeon i All-in-wonder z oprogramowaniem Eazyshare umożliwia dystrybucję sygnału TV w sieci LAN w oparciu o standardy ethernetowe 10/100 BaseT i bezprzewodowe Home PNA lub 802.11b/g.

Zobacz również:

  • Jak Rosja radzi sobie z niedoborami elektroniki?
  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Negatywną konsekwencją rozwiązania jest fakt, że dostęp do tych funkcji mają jak dotąd jedynie posiadacze kart graficznych produkowanych przez ATI, podczas gdy zdecydowana większość kart graficznych opartych na Radeonach jest produkowana przez partnerów firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200