TPSA rozbudowuje sieć Polpak

Firma zamierza zwiększyć przepustowość łącza międzynarodowego ze 155 Mb/s do 2,5 Gb/s. Do końca roku zwiększy się także liczba modemów dostępowych w sieci Polpak (z 70 tys. do 100 tys.).

Telekomunikacja Polska SA rozpisała przetarg na międzynarodowe łącze o przepustowości 2,5 Gb/s. Dokumentację przetargową pobrało kilkanaście firm. Oferty można składać do 9 lipca 2001 r.

"Dotychczasowe łącze 155 Mb/s już od dłuższego czasu jest przeciążone. Nowe łącze międzynarodowe jest konieczne, zwłaszcza w kontekście usług szerokopasmowych Neostrada" - mówi Euzebiusz Sowa, dyrektor ds. obsługi klienta w TP SA CST Polpak. Nowe łącze będzie zrealizowane w technologiach ATM/DWDM i zostanie uruchomione w ciągu 6 tygodni od daty rozstrzygnięcia przetargu.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • Ta firma wygrała przetarg na opracowanie dla agencji NASA „kosmicznego” procesora
  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

TP SA rozbudowuje także dostęp modemowy. Aktualnie w sieci Polpak działa ok. 70 tys. modemów. Do końca roku ich liczba powiększy się do 100 tys.

W Telekomunikacji Polskiej SA trwają również prace przygotowawcze do udostępnienia jesienią br. dostępu do Internetu po zryczałtowanej stawce (ok. 60 zł za 30 godzin miesięcznie). Oferta będzie prawdopodobnie dotyczyć zarówno linii analogowych jak i ISDN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200