TPSA: księgowość do Lublina

Operator zamierza do połowy 2005 r. przenieść księgowość do Lublina, gdzie powstało Centrum Operacji Księgowych (COK), w którym będzie prowadzona rachunkowość TPSA i kilku spółek z grupy. Docelowo COK ma obsługiwać także Centertela. Uruchomienie lubelskiego centrum pozwoli operatorowi zmniejszyć zatrudnienie w finansach o 30-40 proc. W ramach reorganizacji finansów, TPSA utworzyła wcześniej podobne centra w Warszawie i Poznaniu.

W ubiegły piatek agencja ratingowa Moodys Investors Service podwyższyła perspektywę ratingu TP S.A. z negatywnej do stabilnej, potwierdzając równocześnie ocenę spółki na poziomie Baa2. "Zdaniem agencji Moodys, wyniki operacyjne wskazują, że Grupa TP jest dobrze przygotowana, by stawić czoło rosnącej konkurencji na rynku telefonii stacjonarnej i komórkowej w Polsce" -informuje operator w komunikacie.

Jak informowaliśmy wcześniej, Telekomunikacja Polska w I kw. 2004 r. wypracowała zysk netto w wysokości 565,6 mln zł. Skonsolidowany zysk TP SA sięgnął 1,04 mld zł, wobec 959 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody Grupy TP w I kw. 2004 wyniosły 4,6 mld zł, wobec 4,49 mld rok wcześniej (wzrost o 2,4 proc.).

Zobacz również:

  • Devs For Ukraine - zbiórka pieniędzy dla organizacji charytatywnych i pozarządowych działających na terenach objętych wojną

Sprzedaż TP wyniosła w okresie styczeń-marzec 3,45 mld zł (3,63 mld zł w analogicznym okresie ub.r.). Operator sieci komórkowej PTK Centertel zanotował wzrost przychodów o 33,6 proc. z 0,97 mld do 1,3 mld zł. Zysk netto Centertela wyniósł 69 mln zł. Zarząd spółki szacuje, że w całym roku grupie uda się zrealizować prognozę wzrostu na poziomie 3-5 proc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200