TP odwołuje przetarg na outsourcing sieci stacjonarnej

Jak dowiadujemy się, projekt o nazwie ENZO porzucono po roku przygotowań. Partner Grupy TP miał przejąć ok. 2500 pracowników spółki, którzy do tej pory odpowiadali za sprawne działanie sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej.

W kwietniu 2011 r. pisaliśmy, że trwa due diligence sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej. Przeprowadzają je Alcatel-Lucent, Ericsson i Nokia Siemens Networks. Wszystkie trzy firmy startowały w odwołanym przetargu

Wszystkie te trzy firmy były zainteresowane przejęciem zarządzania siecią TP. Due diligence miał doprowadzić do oceny kosztów z tym związanych i będzie rzutowało na ceny zaproponowane przez te trzy firmy. W lutym pojawiły się informacje, że Telekomunikacja Polska jest zainteresowana outsourcingiem zarządzania siecią. Jak pisał Puls Biznesu, TP przez lata prowadziła program "praca za pracownika", polegający na przekazaniu firmom zewnętrznym obsługi sieci telekomunikacyjnej wraz z pracownikami zajmującymi się dotychczas danym obszarem w TP.

Zainteresowane strony poinformowano o rezygnacji z projektu ENZO telefonicznie. Oficjalne uzasadnienie wysłano też do nich pocztą.

Puls Biznesu cytuje wypowiedzi Jerzego Drozda, przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Pracowników Telekomunikacji - "Otrzymaliśmy oficjalne pismo podpisane przez Macieja Wituckiego. Prezes Grupy TP informuje nas, że projektu Enzo nie będzie. Decyzja jest ostateczna. Jako jeden z powodów takiej decyzji zarząd podaje chęć zapewnienia spokoju społecznego w spółce. To nasz niewątpliwy sukces" oraz Piotra Muszyńskiego, wiceprezesa TP - "Wyniki precyzyjnych analiz skłoniły nas do wycofania się z projektu. Decyzję podjęliśmy, kierując się dbałością o interesy firmy i dobro pracowników".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200