TP kupi więcej Stingerów

Telekomunikacja Polska spodziewa się, że ze świadczonych przez nią usług DSL do końca br. będzie korzystać ponad 500 tys. klientów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem operator zakupi jeszcze więcej szerokopasmowych systemów dostępowych Stinger xDSL, produkowanych przez Lucent Technologies. Łączna wartość umowy ramowej jaką zawarły TP i Lucent wzrosła do ok. 100 mln EUR.

TP kupi więcej Stingerów

Koncentrator DSL Stinger firmy Lucent Technologies

Operator wykorzystuje koncentratory Stinger do świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do internetu w ramach Neostrady oraz usług DSL kierowanych do firm.

TP i Lucent zawarły ramową umowę związaną z dostawami rozwiązań telekomunikacyjnych na potrzeby usług DSL w 2002 r. Później była ona sukcesywnie rozszerzana W jej ramach, oprócz modułów dostępowych Stinger, Lucent dostarcza operatorowi także modemy/routery DSL CellPipe oraz oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200