TP chce dopłat za usługę powszechną

Telekomunikacja Polska skierowała do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o przyznanie dopłaty do poniesionych przez spółkę kosztów świadczenia usługi powszechnej - donosi Gazeta Prawna. Zgodnie ustawą przedsiębiorcy wyznaczonemu przysługuje dopłata do kosztów świadczenia usługi powszechnej, w przypadku ich nierentowności.

Jak podaje dziennik, wysokość dopłaty wyliczy UKE zgodnie z algorytmem ustalonym w rozporządzeniu ministra transportu i budownictwa. Pieniądze na dopłatę pochodzą od innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, których przychód z działalności telekomunikacyjnej przekroczył 4 mln zł w roku kalendarzowym, za który przysługuje dopłata.

Usługa powszechna to katalog usług telekomunikacyjnych, które przedsiębiorca wyznaczony musi świadczyć po przystępnej cenie. W jej skład wchodzi m.in. przyłączanie abonentów, utrzymanie łącz w gotowości do świadczenia usług, udostępnianie książek telefonicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200