TP SA i NOM: jest zgoda?

Telekomunikacja Polska SA i Niezależny Operator Międzystrefowy doszli do wstępnego porozumienia w sprawie rozliczania rachunków telefonicznych. Prawdopodobnie już w styczniu abonenci TP SA, którzy korzystali z połączeń międzymiastowych NOM-u otrzymają do zapłaty fakturę uwzględniającą te połączenia.

Telekomunikacja Polska SA i Niezależny Operator Międzystrefowy doszły do wstępnego porozumienia w sprawie "wspólnego" rozliczania rachunków telefonicznych. Trwający pół roku spór prawdopodobnie będzie miał następujący finał: po 1 stycznia 2002 r. wszyscy abonenci TP SA, którzy korzystali z połączeń międzymiastowych NOM-u otrzymają do zapłaty fakturę uwzględniającą te połączenia. Operatorzy nie zakończyli jeszcze negocjacji, zwłaszcza w zakresie opłat za usługi bilingowe jakie ma ponieść NOM.

Poważną niedogodnością dla abonentów może być sytuacja w której jeden rachunek zawierać będzie koszt wszystkich rozmów dokonanych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przez prefiks 1044. NOM może jednak zdecydować się na rozłożenie płatnosci na poszczególne miesiące. Faktura zostanie wystawiona przez TP SA i przesłana abonentom prawdopodobnie już na początku stycznia.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200