TP SA będzie pełnić rolę operatora dla usług systemu Globalstar

W tym celu TP SA podpisała list intencyjny z firmą TE.S.A.M, dotyczący świadczenia w Polsce usług indywidualnej łączności satelitarnej. Ponadto PTK Centertel stanie się pierwszym w Polsce dostawcą usług systemu telefonii satelitarnej w tym systemie.

Telekomunikacja Polska SA podpisała list intencyjny z firmą TE.S.A.M. Dotyczy on świadczenia w Polsce usług indywidualnej łączności satelitarnej w ramach sieci Globalstar. Zgodnie z umową, TP SA będzie pełnić rolę operatora telekomunikacyjnego dla usług systemu Globalstar. Natomiast PTK Centertel stanie się pierwszym w Polsce dostawcą usług systemu telefonii satelitarnej w tym systemie. Przedstawiciele TP SA nie potrafili powiedzieć, kiedy zostanie podpisana ostateczna umowa i uruchomione pierwsze usługi. Nie wiadomo również, ile będą za nie płacić klienci.

Globalstar - podobnie jak Iridium - jest cyfrowym systemem komunikacji satelitarnej. Na sieć tej firmy składa się 48 satelitów krążących wokół Ziemi na niskiej orbicie i kilkadziesiąt stacji naziemnych. Za ich pośrednictwem sieć Globalstar jest połączona z innymi sieciami telekomunikacyjnymi.

Globalstar oferuje takie usługi, jak połączenia głosowe, wiadomości SMS, poczta głosowa, przekierowanie rozmów i identyfikacja rozmówcy. TE.S.A.M. (Télécommunications par Satellites Mobiles) jest wspólnym przedsięwzięciem France Telecom i Alcatela.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200