TP S.A. schodzi z wojennej ścieżki

Telekomunikacja Polska podpisała umowę z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym, która reguluje kontakty między firmami. To ma być początek biznesowej współpracy między operatorami, również na rynku usług dostępu do Internetu.

Umowa została podpisana 10 grudnia br. Dotyczy połączenia sieci NOM z TP S.A. W ten sposób operatorzy będą współpracować w świadczeniu usług dostępu do Internetu i usług telefonicznych (połączenia lokalne i do sieci komórkowych). Uzgodnione zostały również warunki wspólnych rozliczeń.

Obecna umowa w całości zastąpiła wcześniejszą, która obowiązywała od kwietnia 2002 r.

”Nie chcemy żadnymi sztuczkami prawnymi ograniczać rynku i nie będziemy blokować konkurencji - skomentował Marek Józefiak, prezes zarządu TP S.A. - Nasz cel to wspieranie rozwoju rynku teleinformatycznego, na którym jest obecnie miejsce dla każdego."

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych

Telekomunikacja Polska podpisała już podobną umowę z firmą Dialog. Zamierza takie porozumienia zawrzeć również z innymi operatorami, w tym m.in. z Netą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200