TOP 10 Polski Przedsiębiorczej

Po raz pierwszy zostały przyznane wyróżnienia w 10 kategoriach rankingu TOP 10 dla najbardziej przedsiębiorczych osób w kraju. W kategorii Nowe Technologie nagrodę otrzymał twórca serwisu Fotka.pl - Rafał Agnieszczak.

Nagrody przyznawane w 10 kategoriach tj. Biznes i Finanse, Finanse, Nowe Technologie, Kultura i Sztuka, Media, Działalność Społeczna, Prawo, Polityka, Turystyka i Podróże oraz Zdrowie, zostały wręczone podczas uroczystej I Gali Polski Przedsiębiorczej.

W kategorii Nowe Technologie nagrodę otrzymał Rafał Agnieszczak, który w wieku 18 lat założył swój pierwszy serwis internetowy związany z telefonami komórkowymi. Zwycięzca w tej kategorii jest twórcą serwisu społecznościowego Fotka.pl oraz założycielem firmy Kreativ, do której należą: Salon.pl, Media2.pl oraz Inkubator Projektów Internetowych.

W trakcie Gali w imieniu premiera Donalda Tuska głos zabrał minister Michał Boni, który mówił o duchu przedsiębiorczości, żeby energia każdego nastawionego przedsiębiorczo człowieka, pracującego we wszystkich dziedzinach, mogła się rozwijać. Minister mówił również o klimacie zaufania, żebyśmy umieli, budując kapitał społeczny, współpracować ze sobą, bo wtedy osiągniemy lepsze wyniki i będziemy bardziej kreatywni. Zwrócił również uwagę na potrzebę elastycznego prawa, które powinno pomagać rozwojowi, a nie krępować energię i pomysły.

Podczas Gali odbyła się także wystawa Młoda Przedsiębiorczość, na której zaprezentowały się m.in. firma RoboCamp, zajmująca się edukacją młodzieży w dziedzinie robotyki i informatyki oraz Space Technologies, produkująca podzespoły do rakiet kosmicznych.


TOP 200