TIBCO API Exchange – biznesowe narzędzie oparte na otwartych API

Kalifornijska firma TIBCO Software zapowiedziała premierę TIBCO API Exchange – zintegrowanego rozwiązania do wdrażania strategii i modeli biznesowych wykorzystujących otwarte API (Application Programming Interface).

Rozwiązanie TIBCO API Exchange zostanie zaprezentowane na tegorocznej konferencji TUCON, która odbędzie się w Las Vegas w dniach 14 – 17 października.

Częścią TIBCO API Exchange jest portal dla developerów aplikacji, przeznaczony zarówno dla programistów, jak i partnerów biznesowych. Ponadto portal udostępnia zintegrowane środowisko do tworzenia, testowania, dokumentowania i wdrażania otwartych API, przy wsparciu standardu REST a także takich formatów przetwarzania danych i wiadomości, jak XML czy JSON.

TIBCO API Exchange może wspierać firmy w takich obszarach jak: autentykacja, ograniczanie przepustowości, routing na podstawie zawartości komunikatów, transformacja i rozszerzanie wiadomości.

Rozwiązanie jest zintegrowane z serwerem TIBCO Spotfire, który oferuje możliwości analityczne i raportowe. Spotfire zawiera narzędzia i raporty, które pozwalają prowadzić monitoring po obu stronach, śledzić zapytania i odpowiedzi przesyłane poprzez API, jak również rejestrować pełen ślad historii transakcji. Spotfire udostępnia także funkcje debugowania.

TIBCO API Exchange będzie dostępny pod koniec listopada 2013 r. w dwóch wersjach – jako rozwiązanie w Chmurze oraz w wersji instalowanej na serwerze klienta (on-premise).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200