TGn Sync górą

Grupa robocza IEEE zajmująca się standardami pozwalającymi budować wysoko wydajne sieci WLAN kolejnej generacji, podjęła w połowie marca ważną decyzję. Wybrała jedno z dwóch rywalizujących ze sobą rozwiązań bezprzewodowych.

Dwa konkurencyjne standardy noszą nazwy TGn Sync i WWiS, a zwycięzcą okazał się TGn Sync. Dzięki niemu dane będzie można przesyłać drogą radiową z szybkością ponad 100 Mb/s, czyli kilkakrotnie razy szybciej niż ma to miejsce w przypadku sieci WLAN opartych na standardach 802.11a, b i g.

TGn Sync zebrał 178 głosów, a WWiS - 153 głosy. Oba standardy wykorzystują technologię kryjącą się za skrótem MIMO (Multiple Inputs Multiple Outputs).

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Zgodnie z procedurą standard TGn Sync będzie weryfikowany do momentu aż uzyska poparcie co najmniej 75% członków grupy zajmującej się tą technologią. Jeśli tak się stanie, rozwiązanie zyska statut wstępnego (draft) standardu 11n. Jeśli nie będzie to możliwe, twórcy standardu będą musieli nadal go zmodyfikować, aż do uzyskania wymaganych 75% głosów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200