TED: Simon Sinek wyjaśnia jak liderzy inspirują innych

Dlaczego Martin Luther King został liderem przemian społecznych w Ameryce? Dlaczego bracia Wright wynaleźli samolot, a nie zespół specjalistów opłacanych przez amerykańską armię? Na te i inne pytania odpowiada Simon Sinek w swoim wystąpieniu.

Dlaczego jedni przywódcy są inspirujący, a inni nie? Dlaczego jedne firmy odnoszą sukces, a inne nie? W jaki sposób Martinowi Lutherowi Kingowi udało się zgromadzić ćwierć miliona ludzi na placu w Waszyngtonie bez pomocy Facebooka czy Twittera? Dlaczego Apple odnosi sukces za sukcesem? Dlaczego bracia Wright przeszli do historii lotnictwa?

Według Simona Sineka inspirujący przywódcy i inspirujące firmy zwracają się do ludzkich motywacji, co powoduje większe zaangażowanie odbiorców. SwojąSzczegóły znajdują się w prezentacji, która jest dostępna w wersji z polskimi napisami.

Zobacz również:

  • SMS vs RCS vs iMessage - jakie są najważniejsze różnice?

Simon Sinek urodził się w Wielkiej Brytanii, mieszkał też w RPA, Hong-Kongu i USA. Z wykształcenia jest antropologiem kultury. W swojej karierze pracował w największych agencjach reklamowych Euro/RSCG i Ogilvy & Mather, obecnie prowadzi własną firmę.

TED to konferencje, podczas których występujący opowiadają o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, wynikach badań lub ideach. Nazwa "TED" to skrót od słów "Technology, Entertainment, Design", a konferencja odbywa się pod hasłem "Ideas worth spreading" - idee warte rozpowszechnienia.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200