TED: Ken Robinson twierdzi, że szkoły zabijają kreatywność

Każdy deklaruje, że interesuje się sektorem edukacji, jednak w praktyce system edukacji ma wiele wad. Według Kena Robinsona system edukacji powinien zostać całkowicie przebudowany.

Według Kena Robinsona szkoły źle szykują dzieci na to, co nieznane. A obszar niepewności jest bardzo duży: po ukończeniu szkoły będą one korzystać z nabytej wiedzy przez około pół wieku, a nikt nie wie jak będzie wyglądał świat za 50 lat. Szkoła powinna uczyć kreatywności aby poradzić sobie z wyzwaniami, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Niestety na razie szkoła jest nastawiona na tłumienie kreatywności. O tym jak powinien wyglądać idealny system edukacji Robinson opowiedział podczas konferencji TED.

Sir Ken Robinson jest z pochodzenia Brytyjczykiem (urodził się w Liverpoolu) obecnie mieszka w Los Angeles. Robinson jest specjalistą w dziedzinie rozwoju innowacyjności i zasobów ludzkich. W swojej karierze współpracował z rządami państw w krajach Europy i Azji, z korporacjami, narodowym i stanowym systemem edukacji, organizacjami non-profit i światowymi organizacjami kulturowymi.

TED to konferencje, podczas których występujący opowiadają o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, wynikach badań lub ideach. Nazwa "TED" to skrót od słów "Technology, Entertainment, Design", a konferencja odbywa się pod hasłem "Ideas worth spreading" - idee warte rozpowszechnienia.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

Film jest dostępny w wersji z polskimi napisami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200