TED: Jacek Utko zastanawia się, czy design może uratować gazety

Prezentujemy wystąpienie jedynego jak dotąd Polaka na prestiżowej konferencji TED. Jacek Utko, dyrektor artystyczny w wydawnictwie Bonnier Business Polska opowiada podczas swojego krótkiego wystąpienia o projektowaniu gazet.

Jacek Utko jest dyrektorem artystycznym i zajmuje się projektowaniem gazet. Jego projekty zdobyły wiele nagród, w tym dwukrotnie nagrodę dla najlepiej na świecie zaprojektowanej gazety (Pus Biznesu w 2004 r. i estoński Äripäev w 2007 r.). Sukcesy polskiego projektanta zainteresowały organizatorów konferencji TED, którzy zaprosili go do wystąpienia przed publicznością.

Jacek Utko opowiada o tym, czy design i szata graficzna gazety może powstrzymać spadek czytelnictwa i wieszczoną przez miłośników Internetu zagładę prasy. Według niego tak, o ile design jest elementem głębszych zmian w treści pisma.

Konferencje TED to prestiżowe spotkania, podczas których występujący opowiadają o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, wynikach badań lub ideach. Nazwa "TED" to skrót od słów "Technology, Entertainment, Design", a konferencja odbywa się pod hasłem "Ideas worth spreading" - idee warte rozpowszechnienia.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

Film dostępny w wersji z polskimi napisami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200