TCH Systems została drugim w Polsce dystrybutorem systemu iRenesans

TCH Systems została drugim w Polsce - po Simple - dystrybutorem systemu iRenesans amerykańskiej firmy Ross Systems. Producent ten zamierza w ciągu 2, 3 lat czterokrotnie zwiększyć sprzedaż systemu iR...

TCH Systems została drugim w Polsce - po Simple - dystrybutorem systemu iRenesans amerykańskiej firmy Ross Systems. Producent ten zamierza w ciągu 2, 3 lat czterokrotnie zwiększyć sprzedaż systemu iRenesans w Polsce. Tak ambitne plany wiążą się z podpisaniem drugiej umowy dystrybucyjnej, zawartej z TCH Systems. Pierwszą amerykańska firma podpisała z Simple. Od kilku lat TCH Systems był partnerem Ross Systems w zakresie usług wdrożeniowych i programistycznych.

"Plany dotyczące czterokrotnego zwiększenia sprzedaży naszych rozwiązań w Polsce związane są z tym, że polski rynek jest już gotowy na zachodnie rozwiązania wertykalne, specyficzne dla danej branży. Jednocześnie do Polski wchodzą międzynarodowe firmy, obsługiwane przez nas w innych krajach" - mówi Javier Pigrau, wiceprezes Ross Systems ds. klientów korporacyjnych w Europie.

Jak określił Javier Pigrau, TCH i Simple będą w stosunku do siebie "rozsądnie" konkurencyjne. W zakresie produktów firmy Ross będą wspólnie prowadzić akcje marketingowe i prace nad lokalizacją. Jednocześnie będą niezależnie sprzedawać system, co umożliwia ubieganie się o te same kontrakty. Simple uzyskała status dystrybutora firmy Ross w grudniu 1994 r. Od tamtej pory przeprowadziła wdrożenia systemu Renesans - poprzednika iRenesans - w 12 przedsiębiorstwach. iRenesans jest nową wersją pakietu, umożliwiającą m.in. dostęp do systemu za pośrednictwem przeglądarki.

Obaj dystrybutorzy będą sprzedawać - oprócz systemu iRenesans - inne produkty firmy Ross, w tym rozwiązania wspierające handel elektroniczny. Pakiet - stworzony przez firmę Resin, w 100% należącą do Ross Systems - składa się z 6 modułów. Obsługują one sprzedaż i dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu, łączą systemy MRP II/ERP i handlu elektronicznego klientów z giełdami branżowymi, działającymi w Internecie (np. metalową czy chemiczną), umożliwiają zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw, jak również zarządzanie pracownikami za pośrednictwem Internetu.

<B>Na dwa systemy</B>

TCH Systems współpracował już z firmą Ross od kilku lat, uczestnicząc w projektach wdrożeń systemu Renesans w Belgii i Japonii. Firma tworzyła także i rozwijała jego kolejne wersje. TCH Systems jest jednocześnie od kilku lat partnerem firmy Baan - producenta innego systemu klasy MRP II/ERP. "Systemy firm Ross i Baan nie są w stosunku do siebie konkurencyjne. Renesans obsługuje głównie produkcję procesową, podczas gdy Baan IV najlepiej sprawdza się w średnioseryjnej produkcji dyskretnej" - mówi Paweł Sadownik, dyrektor ds. wdrożeń systemu iRenesans w TCH Systems. "Baan co prawda ma kłopoty finansowe, niemniej do tej pory jego działy rozwojowe, które decydują o wartości produktu, były chronione przed wszelkimi redukcjami i cięciami budżetowymi. Wierzymy, że produkt Baana jest nadal dobry" - dodaje.

***

Simple będzie współpracować z TCH Systems

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200