T-Mobile zapewni pasażerom pociągów PKP Intercity dostęp do Internetu

Jeszcze w tym roku pierwsi klienci PKP Intercity będą mieli dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Przewoźnik podpisał dzisiaj kontrakt z operatorem T-Mobile, który przewiduje, że pasażerowie wybranych pociągów będą mieli nie tylko dostęp do Internetu, ale również do różnego rodzaju lokalnych zasobów multimedialnych w ramach tzw. rozrywki pokładowej (np. filmów, gier i bajek).

Umowa przewiduje, że T-Mobile umożliwi dostęp do usług w 300 wagonach, które znajdą się w pociągach kursujących po najbardziej popularnych krajowych i międzynarodowych trasach m. in. na osi: Trójmiasto - Warszawa - Kraków/ Katowice, Szczecin – Poznań - Warszawa, Poznań - Wrocław - Katowice - Bielsko-Biała oraz Warszawa – Wiedeń – Villach, Warszawa – Praga, Warszawa – Berlin, czy Warszawa – Kolonia – Amsterdam.

Wszystkie wagony zostaną wyposażone w modemy, anteny zewnętrzne i wewnętrzne. Całość wyposażenia wraz z montażem zostanie dostarczona przez partnera T-Mobile, firmę Nomad Digital. PKP Intercity informuje, że w postępowaniu przetargowym prowadzonym w trybie negocjacji wzięło udział pięć podmiotów. Ostatecznie ofertę złożyło jedynie T-Mobile.

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?
  • Rola sieci w transformacji biznesu

Podczas oceny komisja przetargowa kierowała się w: 40% parametrami oferowanego rozwiązania (parametry usługi, zakres zaproponowanych treści), 25% ceną ofertową brutto (wartością udostępnianej Wykonawcy powierzchni reklamowej), 20% wysokością opłat pobieranych od użytkowników, 15% terminem uruchomienia usługi.

Na wprowadzeniu usługi zyskają również pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity, otrzymując dostęp do bezprzewodowego, bezpiecznego Internetu za pośrednictwem sieci VPN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200