T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord

Operator T-Mobile zdradził, że odnotował wzrost liczby oszukańczych połączeń aż o 116% w porównaniu do 2020 r.

Dzwoni robot-oszust? To już normalne / Fot. Lindsey LaMont, Unsplash.com

Dzwoni robot-oszust? To już normalne / Fot. Lindsey LaMont, Unsplash.com

T-Mobile opublikował raport "Scam and Robocall" podsumowujący 2021 r., ujawniając, w jaki sposób chroni swoich klientów przed oszustwami i niechcianymi telefonami zrobotyzowanymi.

Zobacz: CPU Z

Zobacz również:

  • T-Mobile w USA prowadzi dochodzenie w sprawie wycieku danych dotyczących 37 mln kont
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów

Po krótkiej przerwie w 2020 r. oszuści powrócili z pełną mocą w 2021 r. i działali agresywnie przez cały rok. Według ustaleń T-Mobile, w styczniu 2021 r. jako prawdopodobne oszustwa zidentyfikowano 1,1 miliarda połączeń telefonicznych. Do listopada liczba ta rosła wręcz wykładniczo i T-Mobile zidentyfikował dwa razy więcej fałszywych połączeń niż w styczniu.

Na początku grudnia 2021 r. dane T-Mobile wskazują, że próby oszustwa w jego sieci osiągnęły najwyższy poziom w historii i wzrosły o ponad 116% w porównaniu do 2020 r.

Firma przekonuje, że dzięki Scam Shield, własnemu oprogramowaniu zabezpieczającemu przed oszustwami, zidentyfikowała lub zablokowała ponad 21 miliardów połączeń.

Operator wyjaśnia, że za każdym razem, gdy zostanie wykryte zagrożenie oszustwem, użytkownikowi T-Mobile zostanie automatycznie wyświetlony alert "Scam Likely".

Sprawdź: Discord

Najczęstsze były oszustwa związane z fałszywymi gwarancjami na pojazdy, a następnie oszustwa związane z ubezpieczeniami społecznymi, usługami bezprzewodowymi, ubezpieczeniem samochodu i dostawą paczek.

"Scam Shield identyfikuje lub blokuje 3,5 razy więcej połączeń niż rozwiązanie konkurencji. Dodatkowo kiedy połączenie jest klasyfikowane jako "Scam Likely", nasz wskaźnik dokładności jest lepszy niż 99%" - twierdzi operator.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200