T-Mobile i Tauron pracują nad wspólnym rozwiązaniem

Polska Telefonia Cyfrowa i Tauron Polska Energia, sprzedawca i dystrybutor energii, podpisały list intencyjny o współpracy strategicznej.

Spółki chcą wypracować innowacyjne rozwiązania dla klientów obu firm. Pierwsze wspólne produkty i usługi mają być dostępne dla klientów jeszcze w br. Mają być to zaawansowane rozwiązania IT z dziedziny obsługi klienta, zarządzania inteligentnymi sieciami, wsparcia dla inteligentnych liczników.

"W przyszłości współpraca obejmie zapewne racjonalizację korzystania z posiadanej infrastruktury oraz zasobów sieciowych i zwiększenie efektowności energetycznej. To kluczowe, szczególnie w momencie wdrażania przez energetykę innowacyjnych rozwiązań opartych na telekomunikacji, takich jak smart grid i smart metering" - mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia. Współpraca PTC i Tauronu ma przełożyć się na zwiększenie atrakcyjności ofert dla obecnych i przyszłych klientów partnerów i wzmocnienie ich przewagi konkurencyjnej na rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200