Szyfrowanie danych taśmowych

Koncern CA zaprezentował nowe oprogramowanie szyfrujące dane zapisywane na taśmach. Produkt przeznaczony głównie dla użytkowników systemów mainframe usprawnia także procesy zarządzania kluczami szyfrowania.

BrightStor Tape Encryption szyfruje dane zapisywane na taśmach z/OS, bez potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian do oprogramowania JCL (Job Control Language) czy aplikacji. Administrator ma do wyboru wiele algorytmów szyfrowania, każdy zaprojektowany z myślą o obsłudze różnych zestawów danych i oferujący różne poziomy zabezpieczeń.

Firmom, które chcą współużytkować dane przechowywane na taśmach ze swoimi partnerami i klientami, CA udostępnia darmowe narzędzia, które wspierają produkty oferowane przez niezależnych producentów oprogramowania.

Zobacz również:

  • Jak zabezpieczyć komputery z Windows przed Ransomware?
  • Android obchodzi we wrześniu swoje 14 urodziny

Rozwiązanie można integrować z narzędziami zarządzającymi taśmami, oferowanymi przez CA oraz przez inne firmy. Oprogramowanie automatyzuje też proces zarządzania kluczami szyfrowania, od ich tworzenia do usuwania.

BrightStor Tape Encyrption kosztuje od 60 tys. USD. Firma ujawniła, że pracuje już nad podobnym narzędziem, które będzie szyfrować dane zapisywane w środowiskach mainframe na dyskach twardych.

Wśród prezentowanych przez IBM w kwietniu nowych rozwiązań dla systemów Z9, znalazła się też opcja, dzięki której napędy taśmowe TS1120 mogą szyfrować dane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200