Szybsze tranzystory

IBM i AMD opracowały wspólnie nową metodę implementowania technologii "rozciągniętego krzemu". Nowatorstwo metody polega na tym, że można ją stosować zarówno w tranzystorach dodatnich jak i ujemnych.

Technologia nosi nazwę Dual Stress Liner i zostanie oficjalnie zaprezentowana na rozpoczynającej się 13 grudnia konferencji International Electron Devices Meeting (w San Francisco). Twórcy technologii twierdzą, że może ona zwiększyć szybkość działania tranzystorów nawet o 24%.

Obie firmy zapowiedziały, że nowa technologia będzie stosowana przy produkcji procesorów Opteron i Athlon 64 (AMD) oraz Power (IBM). Pierwsze układy CPU oparte na technologii Dual Stress Liner zaczną schodzić z taśm produkcyjnych obu firm już w pierwszej połowie 2005 r.

Zobacz również:

  • Innowacyjny IT service desk
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
  • Apple testuje kolorowy ekran typu e-ink

AMD i IBM podpisały umowę o współpracy (zaawansowane metody produkcji układów scalonych) w 2003 r. i przedłużyły ją ostatnio do 2008 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200