Szybsze raportowanie w BRE dzięki rozbudowie systemu Business Intelligence

W BRE Banku zakończył się kolejny etap wdrożenia platformy QlikView. Departament Controllingu BRE Banku ma mieć teraz łatwiejszy dostęp do informacji i szybciej przygotowywać raporty na wszystkich poziomach organizacji.

Jest to szczególnie potrzebne przy wolumenie informacji przetwarzanych w Departamencie Controllingu - 20 mln rekordów miesięcznie pogrupowanych w 60 zbiorach i 10 procesach przetwarzania. Często wykonywane są analizy ad hoc wraz z pojawianiem się nowych potrzeb w różnych obszarach działalności banku. "Ilość danych oraz poziom komplikacji ich przepływów w dużym banku, wykorzystującym dziesiątki systemów informacyjnych, powodują, że bez wydajnych narzędzi klasy Business Intelligence nie sposób wyobrazić sobie najprostszego nawet procesu raportowania i analiz" - mówi Przemysław Kłobut, dyrektor Departamentu Controllingu i Informacji Zarządczej BRE Banku. Obecnie, po zakończeniu kolejnych etapów wdrożenia, QlikView wykorzystywany jest m.in. do raportowania finansowego z księgi, analizowania rentowności klientów i produktów oraz analizy kluczowych wskaźników wydajności. Nowe narzędzie BI znacznie ułatwiło też operację porównywania trendów w poszczególnych miesiącach, która odbywa się od razu.

Zobacz również:

  • Jak system ERP może usprawnić i zautomatyzować pracę w firmach świadczących usługi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200