Szybsze, bardziej energooszczędne i chronione za pomocą wielu składników – czyli o tym, dlaczego procesory Intel Core vPro siódmej generacji są najlepsze dla firm


W świecie, w którym cyberzagrożenia stają się coraz bardziej wyrafinowane, a wysoka produktywność i elastyczność są niezbędne do pracy, musimy zadać sobie jedno ważne pytanie: czy starsze technologie utrudniają naszym firmom osiąganie nowych możliwości?

Wiele spośród największych firm na świecie oraz organów publicznych przechodzi aktualnie transformację miejsc pracy, modernizując w ramach tego procesu infrastrukturę komputerową. Dzięki przejściu na urządzenia z najnowszymi procesorami Intel® Core™ vPro™ siódmej generacji zarówno małe, jak i duże firmy mogą uzyskać wyższą produktywność, bezpieczeństwo, poziom zadowolenia pracowników oraz – przede wszystkim – większą rentowność.

Zalety systemów biometrycznych w przedsiębiorstwach

Średni koszt naruszenia bezpieczeństwa danych to 4 miliony dolarów, jeśli wziąć pod uwagę wartość skradzionych danych, utratę reputacji, koszt dochodzenia, koszt naprawy systemów, utratę produktywności i ogromną liczbę innych zmiennych.

Niepokojący jest przy tym fakt, że 60% naruszeń bezpieczeństwa danych wynika z przejęcia poświadczeń użytkowników, jak podaje Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych. Aby ułatwić walkę z tym problemem, firma Intel opracowała technologię, która pozwala organizacjom przejść z prostego uwierzytelniania za pomocą hasła na bardziej niezawodne zabezpieczenia wieloskładnikowe. Teraz, dzięki zastosowaniu technologii Intel® Authenticate w procesorach Intel Core vPro siódmej generacji, firmy mogą znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo i stopień ochrony poufnych danych. Dzięki płynnej współpracy z systemem Windows 10 technologia ta pozwala administratorom ds. IT tworzyć wiele poziomów zabezpieczeń wymaganych do logowania pracowników.

Dzięki współpracy inżynierów z firm Microsoft i Intel w ramach projektu EVO funkcja Windows Hello* zostanie zintegrowana z technologią Intel Authenticate. Dzięki temu funkcja Windows Hello będzie mogła w pełni korzystać ze sprzętowych funkcji uwierzytelniania technologii Intel Authenticate, aby chronić użytkowników nawet przed najbardziej zaawansowanymi atakami. Dzięki współpracy obu firm urządzenia wyposażone w system Windows z zintegrowaną technologią zabezpieczeń mają się pojawić na rynku do końca 2017 roku.

W praktyce system można skonfigurować pod kątem wdrożenia uwierzytelniania dwuskładnikowego (systemu biometrycznego i urządzenia przenośnego), którego złamanie może być nawet miliony razy trudniejsze niż złamanie hasła złożonego z 10 znaków1. Firma Intel podjęła również współpracę z partnerami takimi jak Intercede*, aby włączyć do technologii Intel Authenticate rozwiązanie MyID® służące do zarządzania cyklem życia poświadczeń. Dzięki temu klienci mogą zastępować skomplikowane hasła prostymi kodami PIN, zwiększając jednocześnie poziom bezpieczeństwa dzięki sprzętowej ochronie cyfrowej tożsamości.

Oczekuje się, że technologia Intel Authenticate będzie miała znaczny wpływ na działalność przedsiębiorstw. Jak szacuje Basha Pillay, dyrektor ds. technicznych w firmie Dimension Data*, technologia ta pozwoli „zmniejszyć o 60% liczbę zgłoszeń” związanych z jednym z największych kontraktów firmy zleconych zewnętrznym podmiotom.

Maksymalna produktywność i możliwości zarządzania urządzeniami

Do 2020 roku ponad 50% pracowników na świecie będą stanowić przedstawiciele pokolenia Y, kładący duży nacisk na dostęp do najnowszych technologii na etapie podejmowania decyzji o miejscu zatrudnienia. Aby ułatwić firmom wdrażanie najbardziej odpowiednich narzędzi przeznaczonych dla pracowników, firma Intel podjęła współpracę z partnerami OEM, mającą na celu dostarczenie ponad 100 różnych typów urządzeń biznesowych – w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, urządzeń 2w1, komputerów All-in-One oraz minikomputerów.

Produktywność to ważny obszar, w którym urządzenia z procesorami siódmej generacji sprawdzają się znacznie lepiej niż starsze modele. Jak podkreśla na blogu IT Peer Network Tom Garrison, Vice President działu Client Computing Group oraz General Manager działu Business Client Platforms Division firmy Intel: „Procesory Core vPro siódmej generacji zapewniają pracownikom do 10 godzin pracy baterii, dzięki czemu ci mogą w pełni wykorzystać możliwości urządzeń zarówno w biurze, jak i w kawiarni czy na lotnisku. Co więcej, nowe urządzenia zapewniają nawet o 50% wyższą produktywność w porównaniu z komputerami pięcioletnimi, co pozwala na łatwiejsze przełączanie między aplikacjami i pełne wykorzystywanie możliwości urządzeń”.

Wbudowana w procesory technologia Intel® Active Management (Intel® AMT) ma także na celu uproszczenie zarządzania flotą urządzeń z punktu widzenia administratorów ds. IT, co pozwoli obniżyć koszty całego procesu. „Partnerzy tacy jak Accenture* szacują, że technologia Active Management zastosowana w procesorach Core vPro pozwala ograniczyć koszty informatyczne o 34%” – podsumowuje Garrison.

+ Urządzenia z procesorami siódmej generacji w porównaniu z komputerami pięcioletnimi. Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach firmy Intel. Testy wydajności, takie jak SYSmark i MobileMark, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej szczegółowych informacji na temat wydajności i testów porównawczych można znaleźć na stronie http://www.intel.co.uk/benchmarks

* Znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów

Materiał pochodzi ze strony: www.intel.pl

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.