Szybsze P4 w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu na rynek mają trafić procesory Pentium 4 taktowane zegarem o częstotliwości 2,4 GHz. Nowy układ Intela będzie nie tylko najszybszym, ale także najmniejszym procesorem "desktopowym" na rynku.

W przyszłym tygodniu na rynek mają trafić procesory Pentium 4 taktowane zegarem o częstotliwości 2,4 GHz. Nowy układ Intela będzie nie tylko najszybszym, ale także najmniejszym procesorem "desktopowym" na rynku. Powierzchnia zastosowanego w nim rdzenia Northwood ma wynosić jedynie 131,4 mm kw. Cena hurtowa nowego układu będzie oscylowała w granicach 560 USD.

Intel zapowiedział także premierę dwóch nowych chipsetów przeznaczonych dla P4 - firma nie podała jednak dokładnej daty wprowadzenia ich do sklepów. Będą to i845G, zawierający zintegrowany układ graficzny i obsługę USB 2.0 oraz i850E, współpracujący z 533-megahercową magistralą systemową i pamięciami RDRAM.

Zobacz również:

  • Intel przedstawił swoje plany na przyszłość i zapowiedział rewolucję w nazewnictwie procesorów

Więcej informacji:

http://www.intel.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200