Szybko i w kolorze

Oki Systems wprowadza do sprzedaży nową serię szybkich drukarek kolorowych do zastosowań biurowych.

Oki Systems wprowadza do sprzedaży nową serię szybkich drukarek kolorowych do zastosowań biurowych.

Szybko i w kolorze

<b>Oki C9500</b> z modułem kopiująco-skanującym.

Oki Systems zaprezentowała kolejną, trzecią generację kolorowych drukarek LED serii C7000 i C9000, obejmującą pięć nowych modeli: C7100, C7300, C7500, C9300 i C9500. W urządzeniach tych producent zarówno zwiększył maksymalną szybkość druku kolorowego do 20 str./min w serii C7000 (format A4) i 30 str./min w serii C9000 (format A3), jak i wprowadził liczne zmiany technologiczne poprawiające jakość i stabilność odwzorowania kolorów. Oki C7000 i C9000 pozostają jednak nadal sprzętem do zastosowań biurowych, a nie profesjonalnych.

Drukarka z wyczuciem

Najważniejsze zmiany dotyczą wprowadzenia mechanizmu automatycznej detekcji rodzaju nośnika, co zapobiega utracie jakości w razie niedopasowania parametrów druku do typu papieru lub folii. Dotychczas sterownik drukarki wymagał ręcznego określenia parametrów przez użytkownika. Drukarki są wyposażone w mechanizm pomiaru gęstości drukowanych kolorów i automatycznej ich korekty, co zapobiega zmianie odwzorowania kolorów w czasie długotrwałej eksploatacji sprzętu. Modyfikacje te są odpowiedzią firmy na najczęś-ciej zgłaszane przez użytkowników i laboratoria prowadzące testy zastrzeżenia w stosunku do poprzednich drukarek serii Oki C7000 i C9000. Drobnym, ale praktycznym usprawnieniem jest wprowadzenie podświetlanego panelu kontrolnego.

Zmieniony, przede wszystkim uproszony, został również interfejs sterownika. Dodatkowymi elementami oferty jest dołączenie do drukarek aplikacji do projektowania wizytówek, zautomatyzowanej instalacji i udostępniania drukarek w sieci LAN, zdalnego zarządzania i konfiguracji sprzętu za pomocą przeglądarki internetowej, definiowania uprawnień użytkowników, a także tworzenia raportów (np. do rozliczenia kosztów eksploatacji przez różne grupy użytkowników). Partnerom Oki zostanie udostępniony program do obliczania kosztów druku - na podstawie analizy pliku zawierającego dokument tekstowy, graficzny lub mieszany umożliwi on określenie rzeczywistych kosztów wydruku nawet pojedynczych stron. Z aplikacji tej będą też mogli korzystać użytkownicy sprzętu.

Opcjonalnym wyposażeniem C9000 są moduły CCS do skanowania i kopiowania w kolorze.

Najszybciej, ale również wolniej

Szybko i w kolorze

Kolorowe drukarki LED Oki Systems

Pod względem prędkości druku kolorowego modele Oki należą do grupy najszybszych w klasie sprzętu biurowego. Dotyczy to zarówno prędkości nominalnej, jak i praktycznej, należy bowiem pamiętać, że w przypadku skomplikowanych obrazów graficznych liczba drukowanych stron z reguły spada do kilku na minutę.

Wraz z wprowadzeniem wydajniejszych drukarek Oki zaprezentowała również model C7100 o prędkości druku w kolorze zredukowanej do 16 str./min. Jak wyjaśnia Marcin Sowiński, wynika to dopasowania parametrów do podobnej klasy drukarek konkurencyjnych (przede wszystkim lidera rynku Hewlett-Packarda).

Nowe modele drukarek Oki mają się pojawić na rynku w listopadzie br. Ich ceny nie zostały jeszcze podane, lecz należy się spodziewać, że najtańsze modele będą kosztować ok. 7000 zł netto.


TOP 200