Szybkie wytwarzanie aplikacji

Szybkie wytwarzanie aplikacji będzie tematem najbliższej, Wiosennej Szkoły Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Szybkie wytwarzanie aplikacji będzie tematem najbliższej, Wiosennej Szkoły Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Ósma już edycja Wiosennej Szkoły PTI odbędzie się w tym roku w Świnoujściu. Udział zapowiedziało ok. 200 informatyków z całej Polski, przedstawicieli firm komputerowych i pracowników naukowych uczelni.

Formuła Szkoły, prowadzonej od 1988 r. przez PTI, zakłada połączenie konferencji naukowej z kursami zawodowymi, gdzie przez cykl wykładów uczestnicy zapoznają się z problemami tworzenia dużych systemów informatycznych. Tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie szybkiego wytwarzania aplikacji (RAD), stosowanych metod i narzędzi pracy.

"Większość stawianych przed polskimi informatykami zadań, to zadania na wczoraj" - twierdzi Leszek Bogusławski, współorganizator Wiosennej Szkoły PTI. Dlatego - jego zdaniem - metodologia Rapid Application Development (RAD), zajmująca się metodami, organizacją i narzędziami wspomagającymi proces szybkiego wytwarzania systemów informatycznych, pozwala skutecznie rozwiązać problemy szybkiego tworzenia aplikacji. Profesor Zdzisław Szyjewski ze szczecińskiego Koła PTI uważa, że metodologia RAD daje informatykom możliwość dopasowania systemu do zmieniających się wymagań.

Wiosenna Szkoła PTI stanowi uzupełnienie jesiennych spotkań Towarzystwa i od 1988 r. koncentrowała się wokół problemów związanych z projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych. W pierwszym okresie organizacji spotkań, PTI kładła nacisk na wystąpienia pracowników naukowych uczelni i przedstawicieli działów informatycznych przedsiębiorstw. Od roku 1994 program Wiosennych Szkół zdominowały seminaria prowadzone przez przedstawicieli dużych firm komputerowych. Na tegoroczne, majowe spotkanie PTI przyjadą przedstawiciele m.in. IBM, Informixa, Oracle'a, CSBI i SAS Institute.

Wśród prowadzonych przez firmy seminariów znajdą się prezentacje systemów Progress 8.0 (CSBI), Forte (Digital Polska), Oracle 7 (Oracle Polska), Jasmine (Computer Associates), Delphi 2.0 (Softpoint), NewEra 3.0 (Informix).

Wystąpienia dotyczyć będą także technologii Rapid Warehousing Technology wdrażanej przez SAS Institute, systemu zarządzania przepływem pracy (Rodan System) i narzędzi firmy Sapiens (System 2000).


TOP 200