Szybkie drukowanie z FS-9100DN

1 listopada odbędzie się światowa premiera nowej drukarki laserowej Kyocera Mita FS-9100DN - z serii ECOSys. Urządzenie posiada ceramiczny bęben na 500 tys wydruków.

1 listopada odbędzie się światowa premiera nowej drukarki laserowej Kyocera Mita FS-9100DN - z serii ECOSys. Urządzenie posiada ceramiczny bęben na 500 tys wydruków.

Producent przewiduje, że szacowany koszt wydruku jednej strony A4 przy 5% zaczernieniu powierzchni wynosić będzie 1 grosz. Jeśli zapewnienia te się sprawdzę, model ten pod względem całkowitych kosztów eksploatacji będzie jednym z najtańszych jeśli nie najtańszym na rynku.

Zobacz również:

FS-9100DN drukuje z szybkością 36 stron A4 na minutę oraz 19 stron A3 na minutę z rozdzielczością rzeczywistą 1200 dpi (1800 x 600) oraz do 2400 dpi przy zastosowaniu KIR2.

Pierwszy wydruk jest uzyskiwany po 7 sekundach. Miesięczna wydajność drukarki wynosi 180 000 stron A4. Urządzenie jest w stanie drukować na nośnikach o gramaturze od 45 do 200 g/m2 (przy użyciu uniwersalnej tacy na 200 kartek), posiada standardowy podajnik na 1000 (2 x 500) kartek oraz opcjonalny podajnik papieru z dwoma kasetami po 500 kartek. Kontroler drukarki oparty jest na procesorze PowerPC 750CX/400 MHz, a standardową pamięć 32 MB można rozszerzyć do 288 MB.

Produkt wykorzystuje język opisu strony PRESCRIBE, opracowany przez firmę Kyocera. W drukarce zastosowano rozbudowaną wersję języka PRESCRIBE IIe, który pozwala na proste drukowanie formularzy i dokumentacji oraz czuwa nad odpowiednim zużyciem tonera.

Drukarka FS-9100DN jest zaopatrzona w standardowy, dwukierunkowy port równoległy i port szeregowy RS-232C oraz dwa gniazda na dodatkowe interfejsy. W standardzie znajduje się nowy print server IB-21E - karta sieciowa dla wieloprotokołowej sieci Ethernet i Fast Ethernet, oraz dla innych powszechnie używanych sieci korzystających z protokołu SNMP (Simple Network Management Protocol). Wspomniany wyżej interfejs umożliwia także drukowanie e-maili bezpośrednio z servera POP3.

Producent oferuje również wbudowany dupleks – opcje druku dwustronnego. Użytkownik może wyposażyć urządzenie dodatkowo w Document Finisher DF-71E, umożliwiający zszywanie, obracanie dokumentów i składanie do formatu książkowego. Dodatkiem jest również opcjonalny dysk twardy o pojemności 3,2 GB, umożliwiający drukowanie w trybach poufnym i off-line. Dostępna jest również opcja skanera kodów kreskowych, dzięki któremu można drukować materiały znajdujące się w pamięci urządzenia na podstawie ich kodu kreskowego.

Więcej informacji:

http://www.kyoceramita.pl

http://www.arcus.com.pl


TOP 200