Szybki start Della

Firma Dell, kojarzona dotąd głównie z serwerami, stacjami roboczymi i laptopami, zamierza wejść na rynek usług IT, a także oferuje rozwiązanie ułatwiające wdrożenie wirtualizacji w małych i średnich firmach.

Szybki start Della

Rozwiązanie vStart oferowane jest obecnie w dwóch wersjach, skalo-wanych na 100 i 200 maszyn. Obie zawierają serwery PowerEdge R610.

Najnowsza strategia ogłoszona przez firmę Dell zakłada znacznie większą aktywność w usługowej części oferty. W nowym planie ujęto budowę centrów przetwarzania danych zaprojektowanych pod kątem usług - dostępne będą usługi chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej, jak również: platforma, infrastruktura i wirtualny desktop - wszystko w formie usługi. Oprócz gotowych usług związanych z oprogramowaniem hostowanym na sprzęcie z data center, oferowany będzie outsourcing i standardowa kolokacja.

Najnowsze centra przetwarzania danych, zlokalizowane między innymi w Nor Cal, Chicago, Austin, Washington DC - USA, Limerick, Frankfurcie, Paryżu, Szanghaju, Singapurze i Tokio będą mogły zaoferować klientom lokalizację zgodnie z ich potrzebami. Ponieważ zagadnienia prawne związane z lokalizacją przetwarzanych danych mają wielkie znaczenie dla klientów, standardem są centra zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej czy USA, przy czym można uzyskać gwarancję firmy, że dane nie zostaną przeniesione poza wybrane data center, jeśli taka jest potrzeba.

Ciekawym rozszerzeniem usług wirtualnego data center jest hostowanie obrazów systemu. Zadaniem tej usługi jest wykorzystanie technologii wirtualizacji, w celu usprawnienia zarządzania desktopami w firmach. Usługa jest rozliczana za rzeczywiste zużycie zasobów, przy czym oferowane są prekonfigurowane zestawy mocy obliczeniowej, pamięci i zasobów storage w połączeniu z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.

Poczta w chmurze

Obecnie Dell już oferuje usługi cloud computing - najpopularniejszą z nich jest archiwizacja wiadomości e-mail, chociaż nie jest to jedyna usługa związana z pocztą elektroniczną. Firmy, które chcą utrzymać ciągłość działania poczty nawet w przypadku wyłączenia własnych serwerów Exchange, mogą skorzystać z oferty EMS Email Continuity. Usługa ta jest rezerwowym systemem pocztowym hostowanym przez Della w modelu cloud. Przełączenie na EMS EC odbywa się szybko, obsługiwane są połączenia do aplikacji Outlook oraz poczty .


TOP 200