Sztuczna inteligencja zmierza do kont Google Workspace

Google udostępnia narzędzia Bard AI dla kont Google Workspace. Klienci instytucjonalnym mogą już korzystać ze sztucznej inteligencji.

W marcu 2023 roku firma Google zaprezentowała rozwiązanie Bard AI będące odpowiedzią na ChatGPT rozwijany przez OpenAI w kooperacji z Microsoftem.

Google Bard AI trafia na konta Workspace
Źródło: blog.google

Google Bard AI trafia na konta Workspace

Źródło: blog.google

Po dwóch miesiącach oczekiwania wyszukiwarkowy gigant zdecydował się na udostępnienie narzędzie Bard AI dla kont Google Workspace wykorzystywanych w organizacji.

Zobacz również:

  • Sprawdź, co Dark Web "wie" na twój temat
  • Google zmienia nazwę usługi Bard

Generatywne AI ma odgrywać bardzo istotną rolę w produktach firmy Google skierowanych dla odbiorców instytucjonalnych. Po wstępnych testach z udziałem klientów indywidualnych, narzędzie Bard AI zostało zintegrowane z kontami biznesowymi.

Google poinformowało o implementacji nowej opcji dla administratorów IT, którzy z panelu Workspace mogą aktywować rozwiązanie Bard AI dla kont w swojej organizacji. Zmiana wprowadzana jest stopniowo - dotrze do wszystkich odbiorców instytucjonalnych w ciągu najbliższych dni.

Bard AI to generatywna usługa AI, która stanowi bezpośrednią odpowiedź Google na niezwykle popularne rozwiązanie ChatGPT od OpenAI.

Wyszukiwarkowy gigant wielokrotnie podkreślał, że Bard AI będzie bardzo istotnym elementem rozwoju pakietu usług biurowych wchodzących w skład Google Workspace. W przyszłości Bard AI będzie aktywne na wszystkich kontach, a generatywna AI pozwoli tworzyć abstrakty spotkań, generować rozbudowane odpowiedzi na zapytania użytkowników, czy pomagać podczas tworzenia rozbudowanych wiadomości e-mail. Bard AI wspomoże również działanie usług Google takich jak Zdjęcia, Dysk czy Google Meet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200