Sztuczna inteligencja w wyszukiwarce Bing z dużą aktualizacją

Microsoft korzysta z rosnącej popularności sztucznej inteligencji. ChatGPT zasili kolejne aplikacje z portfolio giganta z Redmond.

Rok 2023 z pewnością zapisze się w naszej pamięci jako rok gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji. ChatGPT rozwijany przez Microsoft bije rekordy popularności, a największy konkurent giganta z Redmond - Google wprowadził wewnętrzny kod czerwony i intensywnie pracuje nad rozwojem własnej alternatywy.

Zmiany w silniku wyszukiwania Bing
Źródło: microsoft.com

Zmiany w silniku wyszukiwania Bing

Źródło: microsoft.com

Microsoft nie zwalnia tempa i wykorzystuje ChatGPT w kolejnych elementach swojego ekosystemu. Z dobrodziejstw ChatGPT korzysta już autorska wyszukiwarka internetowa Microsoft Bing.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Microsoft zwiększa limit znaków w Bing Chat
  • Rekord: po raz czwarty grant ERC w rękach Polaka

Dział odpowiedzialny za rozwój tego produktu od kilku lat pracuje nad eksperymentalnymi chat botami. Umowa pomiędzy Microsoft, a OpenAI zakładała wprowadzenie ChatGPT do wyszukiwarki Bing, ale to nie koniec rozwoju tego produktu.

Mikhail Parakhin - dyrektor generalny ds. reklamy i usług internetowych w Microsoft poinformował o nadchodzącej dużej aktualizacji dla Bing. Obejmie ona zmiany w silniku wyszukiwarki, które wpłyną na poprawę jakości, zmniejszenie błędów, lepsze analizowanie tekstów oraz syntetyczne przekazywanie najważniejszych informacji.

Aktualizacja miała pojawić się 23 lutego 2023 roku, ale tego dnia nie zmienił się silnik wyszukiwarki Bing.

Parakhin na swoich mediach społecznościowych przekazał:

Dwie największe zmiany, którymi jestem podekscytowany, to większy rozmiar kontekstu, który powinien zmniejszyć błędy w podsumowaniach i analizach tekstu (szczególnie w Edge) oraz nowy system tagowania odpowiedzi, który sprawia, że Bing będzie bardziej dokładny w dłuższych rozmowach

W tym samym czasie użytkownicy urządzeń mobilnych mogą pobierać najnowszą wersję beta aplikacji Bing, która dodaje rozszerzenie Bing AI oraz wprowadza na pokład obsługę ChatGPT. Całość pozwala również na głosową interakcję użytkownika z aplikacją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200