Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje nowoczesną analitykę danych

Jak wydobyć prawdziwą wartość informacji? – rozmowa z Michałem Żylińskim, Google

Sztuczna inteligencja w służbie analityki danych

Gdy przekroczymy pewien wolumen posiadanych danych, dotychczasowe metody analityczne przestają się sprawdzać, natomiast dzięki sztucznej inteligencji, można wydobyć z danych prawdziwą wartość – uważa Michał Żyliński, Google.

Przedsiębiorstwa mają teraz możliwość wyjścia poza historyczna perspektywę patrzenia na dane. Dzięki nowym algorytmom można pokusić się o lepszą interpretację i np. opracować trafniejsze prognozy sprzedaży i popytu, z uwzględnieniem wielu dodatkowych czynników.

AI świetnie radzi sobie np. z wykrywaniem niepokojących wzorców w zachowaniach części użytkowników, jest wykorzystywana w zaawansowanych systemach bezpieczeństwa. Coraz częściej działa w sektorze przemysłowym, gdzie zapobiega awariom dzięki błyskawicznej interpretacji sekwencji obrazów i wychwytywaniu anomalii.

Wprawdzie sztuczna inteligencja potrafi działać szybciej niż człowiek, jednak brakuje jej czysto ludzkiej kreatywności i jeszcze wiele czasu minie, nim na dobre zacznie z nami konkurować.

Jaka przyszłość czeka technologię AI w kontekście analityki danych? Zapraszamy na spotkania z ekspertami i dużą porcję inspiracji podczas konferencji Google Cloud Next OnAir EMEA. Zapraszamy!

https://cloud.withgoogle.com/next/sf/emea#emea-industry-insights