Szpital we Włoszczowie sięga po ERP

Rozpoczęło się wdrożenie systemu Impuls 5 w Szpitalu im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.2 "Budowa infrastruktury społeczeństwa informacyjnego" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013. Umowa na realizację projektu obejmuje, obok oprogramowania IMPULS 5 autorstwa firmy BPSC, także systemy klasy HIS i RIS "Eskulap" produkcji Politechniki Poznańskiej. Zbudowana zostanie również niezbędna infrastruktura teleinformatyczna. Projekt będzie realizowany przez spółki z grupy ALMA współpracujące z BPSC w zakresie realizacji dostaw oprogramowania na rynek ochrony zdrowia.

"Brak oprogramowania wspierającego zarządzanie jest szczególnie dotkliwy tam, gdzie skala problemów zarządczych jest duża i gdzie obszary funkcjonowania organizacji są bardzo rozległe i często skrajnie różne. Do niedawna jednym z bardziej zaniedbanych pod tym względem rynków w Polsce był rynek publicznych zakładów opieki zdrowotnej, czyli szpitali. Sytuacja ta jednak zaczyna się zmieniać, dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej, ale przede wszystkim, dostrzeganiu przez obecnych menadżerów placówek szpitalnych konieczności posiadania wysokiej jakości systemów informatycznych" - uważa Arkadiusz Bała, dyrektor ds. współpracy z partnerami w BPSC.

Zobacz również:

  • ERP w chmurze dla każdego
  • Grupa MTP wybrała system ERP firmy Soneta
  • Fabryka przyszłości. Na jakie przeszkody mogą natknąć się firmy cyfryzujące produkcję?

Szpital we Włoszczowie będzie korzystać z ponad 130 licencji różnych aplikacji wchodzących w skład kompleksowego rozwiązania informatycznego, m.in. aplikacji wspierającej elektroniczny obieg dokumentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200