Sześć gadżetów w jednym

Firma National Semiconductor zaprezentuje na targach Comdex urządzenie o nazwie Origami, łączące możliwości kilku najpopularniejszych "gadżetów" elektronicznych.

Firma National Semiconductor zaprezentuje na targach Comdex urządzenie, które łączy możliwości ośmiu najpopularniejszych "gadżetów" elektronicznych. Origami Mobile Communicator to m.in.: cyfrowy aparat fotograficzny, kamera, "wideofon" oraz urządzenie do surfowania po Internecie oraz prowadzenia korespondencji elektronicznej. Wiadomo już, że "multi-gadżet" wykorzystywać będzie zmodyfikowany na jego potrzeby system operacyjny Windows XP firmy Microsoft.

"Myślę, że Origami będzie jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń, jakie w najbliższym czasie trafią na rynek. Ten produkt łączy wszystkie zalety najnowszych technologii z możliwościami, które daje bezprzewodowy dostęp do Internetu." mówi Tim Bajarin, szef firmy Creative Strategies.

Zobacz również:

  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm
  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Oryginalny sposób promowania nowej kryptowaluty

Origami Mobile Communicator ma rozmiary 20 x 10 cm. Urządzenie wyposażone jest w 4-calowy wyświetlacz LCD, wbudowany mikrofon, port umożliwiający korzystanie z kart pamięci CompactFlash oraz złącze USB. Do przeglądania stron internetowych wykorzystuje przeglądarkę Internet Explorer 6.0, zaś do odtwarzania plików multimedialnych - program Windows Media Player. Do łączenia się z Internetem wykorzystuje protokół Bluetooth lub 802.11.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200