Szersza specjalizacja

"Dla naszej firmy priorytetem jest oferowanie rozwiązań przedsiębiorstwom, które działają w ramach takich procesów, jak: zarządzanie majątkiem i usługami, łańcuchem dostaw, projektami lub produkcją" - informuje prezes IFS CEE Marcin Taranek.

Regionalne centrum

Historycznie to właśnie Polska stała się kolebką rozwoju szwedzkiej firmy w regionie. Nie dziwi więc, że to warszawska spółka IFS Central and Eastern Europe bezpośrednio odpowiada za strategię IFS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W całym regionie IFS działa poprzez oddziały na terenie Czech, Słowacji, Węgier, Rosji i w krajach WNP, a także w Turcji. Firma posiada również partnerów na Ukrainie, w Rumunii, Gruzji i Izraelu. W projekty realizowane w całym regionie angażowani są m.in. konsultanci polskiego oddziału.

Wdrożenia realizowane przez polski oddział IFS nie pozostają niezauważone przez kierownictwo szwedzkiego koncernu. W oficjalnym podsumowaniu ubiegłorocznych wyników znalazła się m.in. wzmianka o nowych kontraktach zawartych z dotychczasowymi klientami - Ceramiką Paradyż i Elektrownią Kozienice. "Na polskim rynku w minionym roku IFS podpisał kontrakty z około 50 firmami. Wśród nich byli dotychczasowi klienci firmy IFS Poland, którzy rozszerzyli już wcześniej wdrożony system IFS Applications o nowe funkcjonalności. Część klientów firmy IFS zdecydowała się także na aktualizację systemu do najnowszej wersji" - mówi Marcin Taranek. Do grona nowych klientów IFS Poland w ciągu ostatnich dwóch lat dołączyło trzydzieści kilka przedsiębiorstw. Wśród nich znalazły się m.in.: Armatoora, Mostostal Zabrze Holding, MPWiK Wrocław, YES Biżuteria i Grupa Powen-Wafapomp. O rosnącej popularności systemu IFS Applications decydować ma m.in. jego rozbudowana funkcjonalność i elastyczność. "Moduły, które wzbudzają największe zainteresowanie, to m.in.: IFS Zarządzanie Projektami, IFS Produkcja, IFS Dystrybucja, IFS Remonty oraz IFS Finanse. Komponentowa budowa naszego systemu sprawia, że rozwiązanie może być łatwo dostosowywane do potrzeb biznesowych przedsiębiorstw różnych branż" - dodaje Marcin Taranek. W Polsce trwają już wdrożenia nowej wersji systemu IFS Applications. Przyniosła ona zmiany funkcjonalne m.in. w zakresie obszarów związanych z harmonogramowaniem produkcji i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że pomimo spowolnienia gospodarczego w skali ostatniego roku wyniki operacyjne IFS CEE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej były lepsze niż w 2008 roku. Pozyskano też wielu nowych klientów z całego regionu. Trwający rok ma przynieść dalszy wzrost wyników koncernu i rozwój funkcjonalny systemu IFS Applications.


TOP 200