Szersza oferta Veritasu

Amerykański dostawca oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi przejmie za 59 mln USD niewielką firmę Ejasent, specjalizującą się w software'owych rozwiązaniach utility computing. W ten sposób Veritas zamierza oprócz usług data center budować wachlarz usług związanych z "udostępnianiem mocy obliczeniowej". Transakcja powinna zostać zakończona w I kw. 2004 r.

Wraz z przejęciem spółki, Veritas wprowadzi do swej oferty dwa produkty firmy Ejasent - MicroMeasure oraz UpScale. Pierwszy umożliwia monitorowanie poziomu wykorzystania poszczególnych części architektury względem poszczególnych aplikacji lub grup użytkowników. MicroMeasure zostanie włączone do pakietu CommandCentral Service. Zadaniem drugiego jest umożliwianie płynnej zmiany pomiędzy platformami na życzenie użytkownika np. z serwera 4- na 8-procesorowy. Aplikacja stanie się częścią Veritas Cluster Server do połowy br.

Pod koniec 2002 r. Veritas Software dokonało akwizycji dwóch firm w celu wzmocnienia i rozszerzenia swojej oferty. Za 537 mln USD została wchłonięta spółka Precise Software Solutions, producent rozwiązań do zarządzania wydajnością aplikacji i systemów operacyjnych. Druga - Jareva Technologies jest dostawcą rozwiązania umożliwiające rozbudowę architektury w modelu on-demand.

Zobacz również:

  • Infrastruktura techniczna coraz trudniejsza w zarządzaniu
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
  • Co się będzie działo w świecie danych w 2022 roku?

Do bezpośrednich konkurentów Veritasu na polu rozwiązań utility computing należą pozostali producenci oprogramowania do zarządzania infrastrukturą - m.in. BMC Software, Mercury Interactive. Pośród dostawców sprzętu należy wymienić IBM, HP i Sun Microsystems.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200