Szerokopasmowy Energis

Energis Polska zakończył wdrażanie szerokopasmowego dostępu radiowego w technologii punkt-wielopunkt w sześciu polskich aglomeracjach. Z nowych udogodnień będą mogli korzystać mieszkańcy Olsztyna, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic i Krakowa.

Implementacja kolejnych punktów szerokopasmowego dostępu do Internetu w kolejnych miastach jest wynikiem pomyślnego wdrożenia usługi w Warszawie - podkreśla spółka. Obecnie ok. 1000 km2 obszarów o największych skupiskach środowisk biznesowych zostało objętych system transmisyjnym Energis.

Wdrożona technologia dostępowa pracuje w paśmie 28 GHz i korzysta z rozwiązania MDMS firmy Marconi Communications. Wedle zapewnień Energis, każdy z klientów obsługiwany jest z gwarancją separacji od kanałów użytkowych innych usług, co w konsekwencji wypełnia założenia umowy SLA (Service Level Agreement) w zakresie niezawodności, bezpieczeństwa i jakości transmisji. Zastosowanie modularnej architektury systemu pozwala zaś na ewentualne dostosowanie usług do specyficznych wymagań klientów.

Energis do końca roku planuje rozszerzyć inwestycje szerokopasmowego dostępu do Internetu o kolejne miasta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200