Szefowie amerykańskich korporacji IT zaproszeni przez Trumpa na spotkanie

Jak podają dobrze poinformowane źródła (w tym Wall Street Journal), Donald Trump (prezydent elekt USA) spotka się w najbliższą środę w Nowym Jorku z tuzami amerykańskiego przemysłu IT. To znaczące wydarzenie biorąc pod uwagę fakt, że szeroko rozumiana Dolina Krzemowa poparła w ostatnich wyborach Hillary Clinton, wypowiadając pod adresem Trumpa wiele krytycznych uwag.

Zaproszenia do uczestnictwa w spotkaniu zostały wysłane do szefów największych korporacji IT, takich jak Apple (Tim Cook), Microsoft (Satya Nadella), Alphabet (Larry Page), Facebook (Sheryl Sandberg) oraz IBM (Ginni Rometty).

Trump zaprosił również na spotkanie szefa firmy Amazon (Jeff Bezos) i obserwatorzy są bardzo ciekawi czy zdecyduje się on na nie przybyć. Chodzi o to, że Bezos był jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników Trumpa i krytykował go podczas kampanii wyborczej bardzo ostro i bez ogródek.

Zobacz również:

  • YouTube odblokował Donaldowi Trumpowi konto

Większość z zaproszonych gości nie potwierdziła jak dotąd, że będą obecni na spotkaniu. Zrobili to natomiast szefowanie takich firm, jak Cisco (Chuck Robbins) i Oracle (Safra Catz). Dziennikarze przekonają się o tym, kto zdecydował się na taki krok, już za dwa dni. Będą bowiem obserwować wejście do budynku Trump Tower, w którym spotkanie będzie się obywać.

Jest więcej niż pewne, że na spotkaniu zostaną poruszone takie tematy, jak przeniesienie do USA fabryk produkujących sprzęt IT (w tym smartfonów, za czym optował podczas kampanii wyborczej Trump) czy również zmiana ordynacji podatkowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200