Szef Dell EMC Polska odchodzi po dwóch miesiącach

Adam Wojtkowski zrezygnował ze stanowiska prezesa Dell EMC Polska. Objął je raptem dwa miesiące temu, na początku lutego.

Wojtkowski przez poprzednie pięć lat był dyrektorem generalnym EMC Polska. Po przejęciu EMC przez Della połączona firma miała w Polsce przez kilka miesięcy faktycznie dwóch dyrektorów: Wojtkowskiego i Wojciecha Głownię, wcześniej kierującego polskim oddziałem Della. Ostatecznie korporacja postawiła na Wojtkowskiego, który formalnie od 1 lutego 2017 r. został szefem Dell EMC Polska.

Tymczasowo obowiązki prezesa przejął Radomir Bordon, do tej pory dyrektor technicznego wsparcia sprzedaży.

W odpowiedzi na nasze pytanie Dell EMC udzielił jedynie krótkiej, oficjalnej informacji. Wynika z niej, że Wojtkowski odchodzi z firmy z własnej inicjatywy.

Według raportu Computerworld TOP200 w 2015 roku Dell z przychodami na poziomie 1,33 mld zł był 11. największą firmą IT działającą w Polsce. EMC osiągnęło w 2015 r. 240 mln zł przychodu, co dało 53. pozycję w rankingu. Po połączeniu Dell EMC jest na największym na polskim rynku dostawcą serwerów, pamięci masowych i stacji roboczych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200