Szef Advanced Micro Devices zrezygnuje z kierowania firmą

Przedstawiciele AMD uspokajają, że odejście W.J. Sandersa jest zgodne z planami firmy. Zamierza on po prostu przejść na emeryturę w wieku 65 lat, który osiągnie we wrześniu.

Advanced Micro Devices (AMD), główny konkurent Intela na rynku procesorów, zapowiedział, że jego przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor wykonawczy W.J. Sanders III w przyszłym roku zamierza zrezygnować z tej drugiej funkcji. Zastąpi go Hector de J. Ruiz, obecny prezes firmy i dyrektor ds. operacyjnych.

W.J. Sanders, który założył firmę w 1968 r., pozostanie jednak na czele rady nadzorczej AMD jeszcze do roku 2003.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Poprawa na rynku smartfonów

Zdaniem przedstawicieli firmy, nie jest to "dramatyczne oświadczenie", ale ruch zgodny z długofalowymi planami firmy. W.J. Sanders po prostu zaplanował odejście na emeryturę gdy będzie miał 65 lat, a osiągnie ten wiek we wrześniu br. - poinformowali przedstawiciele kierownictwa firmy. Funkcję dyrektora wykonawczego firmy będzie piastował do podczas zjazdu akcjonariuszy w kwietniu 2002 r.

AMD często utożsamiana jest z wizerunkiem Sandersa, który słynie z ekstrawagancji. Jedną z nich jest garnitur w prążki, na które składają się malutkie litery jego imienia i nazwiska - Jerry Sanders. Wchodząc do siedziby AMD, można zobaczyć jego wyrzeźbione z niezwykłym realizmem popiersie. Jednakże analitycy podkreślają, że to właśnie dzięki niemu AMD odnosiło sukcesy rynkowe, np. związane z procesorem Athlon.

***

AMD prezentuje technologię HyperTransport

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200