Szczęśliwa 13

13 czerwca, pod hasłem „Szczęśliwa 13", w warszawskim hotelu Marriott odbyła się promocja oprogramowania firm: Microsoft, Ashton Tate i Peter Norton Computing. Organizatorem była firma MSP - dystrybutor oprogramowania tych firm.

13 czerwca, pod hasłem „Szczęśliwa 13", w warszawskim hotelu Marriott odbyła się promocja oprogramowania firm: Microsoft, Ashton Tate i Peter Norton Computing. Organizatorem była firma MSP - dystrybutor oprogramowania tych firm.

Na specjalnym pokazie zaprezentowano pakiety firmy Ashton Tate - Framework III i Applause II oraz dwa produkty Microsoft pracujące pod kontrola Windows 3-0 -ExceliWord.

Jako pierwszy prezentowany był pakiet zintegrowany Framework III. Przedstawiono program w wersji angielskiej z wbudowanymi polskimi znakami w standardzie Latin 2 IBM (code page 852). Pakiet przybliżał zgromadzonym Waldemar Kwaśnik z sopockiej firmy Doradca Computers. Nie obyło się przy tym bez małej

wpadki. Prowadzący przygotował do prezentacji zbiory z polskimi literami w kodach Mazovii, co w połączeniu z przygotowanym przez organizatorów Frameworkiem dało na ekranie efekt „krzaczków" zamiast polskich liter. Mimo to pokaz był interesujący i uświadomił publiczności, że często wystarczy zakup jednego programu zaspokajającego wiele potrzeb użytkownika. Przy okazji zapowiedziano całkowitą polonizację Frameworka.

Applause II. tak modny dzisiaj program grafiki prezentacyjnej, przedstawiała pracowniczka Ashton Tate - Bogna Nagy. Również ten program ma wbudowane polskie litery. Za jego pomocą można przygotować prezentacje na dowolny temat. Wyniki pracy utrwalamy na papierze lub folii za pomocą kolorowej lub monochromatycznej drukarki. Jeśli chcemy, otrzymujemy zwykłe slajdy. Wykorzystując moduł animacji otrzymamy „ruchomą" prezentację.

Podsumowaniem demonstracji programów Ashton Tate była zapowiedź wprowadzenia do sprzedaży całkowicie polskiej wersji programu dBase IV (wbudowane polskie litery, polskie komunikaty i pomoc polski podręcznik) opracowanej przez MSP. Na razie sprzedawana jest wersja angielska dBase IV z wbudowanymi polskimi literami w kodach IBM Latin 2. Pozwala to na pisanie, sortowanie i indeksowanie „po polsku". Ogłoszono, że wszyscy, którzy kupią obecnie wersję angielską, dostaną certyfikat uprawniający do otrzymania bezpłatnie wersji całkowicie polskiej po jej ukazaniu się. Zaznaczono przy tym, że wersja polska będzie droższa od angielskiej. Oferta ta jest ważna przy zakupie w .1SP i u jego dealerów.

Następnie edytor tekstu MS Word i arkusz kalkulacyjny MS Excel pracujące w środowisku Windows prezentował przedstawiciel firmy Microsoft - Olgierd Swida. Na wstępie krótko omówił wczoraj, dziś i jutro oprogramowania firmy Microsoft. Przyszłość to Pen Windows - rozpoznawanie pisma ręcznego, MS Multimedia Windows i programy działające według zasady „information at your fingertips" (informacja w zasięgu palca). Następnie skupił się na Graficznym Interfejsie Użytkownika (GUI) i dynamicznej wymianie danych między dwoma pracującymi aplikacjami na przykładzie Excela i Worda. Na zakończenie prezentacji zapowiedział, choć jeszcze nieoficjalnie, sprzedaż najnowszej wersji MSDOS 5.0 z wbudowanymi polskimi znakami i polską klawiaturą. MSDOS będzie sprzedawany, również w Polsce, w dwóch odmianach. Pierwsza - dla producentów komputerów jest dołączana do sprzętu. Druga, przeznaczona dla użytkownika indywidualnego, stanowi upgrade do wersji już posiadanej (od wersji 2.11). Kupujący upgrade MSDOS 5.0 staje się automatycznie licencjonowanym użytkownikiem, jeśli nie był takim dotychczas. Jest to dobre rozwiązanie dla wielu polskich nabywców MSDOS 5.0 pojawi się w sprzedaży w Polsce prawdopodobnie już w lipcu.

Jednocześnie z prezentacjami w sali obok oferowali swe usługi dealerzy firmy MSP. Były to następujące firmy z Warszawy: Oficyna Zastosowań Informatyki, ESC Software," POMSERVICE, Thesar, DHN, Mescomp, z Katowic: KSK, Bister i MSOFT z Wrocławia.

Wszyscy uczestnicy wypełniali specjalne kupony, które wzięty udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcami okazali się: Michał Jarmuł, Lubelska Szkoła Biznesu - Microsoft Puzzle, Wojciech Grzeszczyk, PROZAP Puław - Framework 111, Grzegora Trawiński, Agencja Rynku Rolnego, Warszawa - Windows 3.0, Daria Mamorska, OIN AWF Warszawa - Norton Commander 3.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200