Szczecińska Nasza Klasa
-
- 24.09.2014
Czy można stworzyć publiczną usługę IT odpowiadającą na potrzeby obywateli tak, że liczba korzystających z niej osób wzrasta w ciągu roku prawie trzykrotnie? Szczeciński Portal Edukacyjny udowadnia, że można, zapewniając miastu tytuł Lidera Informatyki w kategorii Sektor publiczny.

Wydanie Computerworld poświęcone prezentacji wyników konkursu Lider Informatyki 2014 można bezpłatnie pobrać w formacie PDF: Computerworld Lider Informatyki 2014.
5 mln sesji od czasu premiery serwisu
40 tys. kont użytkowników
20 tys. użytkowników dziennie
10 tys. logowań dziennie w trakcie roku szkolnego
1,1 mln unikalnych użytkowników
Zobacz również:
- 17 polskich firm wyróżniono w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe
- Tymczasowe prawo jazdy wkracza do mObywatela
Imponująca dynamika rozwoju

Dla Portalu Najważniejszym źródłem informacji są szkoły. To one kreują dla nas informacje o organizowanych przez siebie wydarzeniach. Robią przy tym fantastyczne rzeczy, o których do niedawna nikt szeroko nie mówił.
Aktywna społeczność
Skąd tak duże zainteresowanie Portalem? To szkoły przygotowują informacje o spotkaniach, festiwalach, konkursach i innych wydarzeniach. „Najważniejszym źródłem informacji są szkoły. To one kreują dla nas informacje o organizowanych przez siebie wydarzeniach. Robią przy tym fantastyczne rzeczy, o których do niedawna nikt szeroko nie mówił” – komentuje Andrzej Feterowski, obecnie prezes Technoparku Pomerania, do niedawna dyrektor Wydziału Informatyki w szczecińskim magistracie, jeden z głównych twórców Portalu Edukacyjnego. Przykład? Okazało się że kilka różnych szkół realizowało w tym samym czasie niezależnie od siebie konkursy znajomości języka niemieckiego na tym samym poziomie zaawansowania. Portal Edukacyjny umożliwił organizatorom połączenie sił i oddolną realizację międzyszkolnego wydarzenia o większej skali.

Szczeciński Portal Edukacyjny nie jest jedynie rozbudowanym okienkiem do logowania do dziennika, lecz żyje życiem szczecińskich szkół
Dodatkowym sposobem angażowania odwiedzających Portal internautów są akcje typu „Zadaj pytanie na debatę”, kierowane do nich za pośrednictwem otwartego formularza umieszczonego na stronie. W ten sposób użytkownicy serwisu zyskują poczucie, że interesujące ich kwestie rzeczywiście znajdują odzwierciedlenie w późniejszych obradach takich gremiów jak Szczecińskie Forum Oświatowe oraz zbliżają do siebie interesariuszy i decydentów.