Szanowany pracownik

Firma konsultingowa PricewaterhouseCoopers przeprowadziła badania wśród kanadyjskich specjalistów IT, z których wynika, że za ciężką pracę oczekują oni wynagrodzenia w postaci szacunku.

Wyniki analiz z poprzednich lat dowodzą, że o ile dotychczas dla odczuwania satysfakcji z pracy informatycy potrzebowali przede wszystkim dobrego zarządzania, o tyle w tym roku na pierwszym miejscu postawili szacunek przełożonych.

Na dalszych miejscach w raporcie dotyczącym satysfakcji z pracy, specjaliści IT umieścili dodatkową opiekę zdrowotną, bezpieczeństwo zatrudnienia, wynagrodzenie, szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego. Według analityków zmiany w oczekiwaniach informatyków są symptomatyczne. Widać wyraźną zmianę w dominującej dotychczas tendencji „podążania za pieniędzmi” na poszukiwanie stabilności zatrudnienia. Nie dziwi to w sytuacji słabnącego rynku pracy, gdy do wszystkich docierają informacje o masowych zwolnieniach, oszczędnościach i wielomilionowych stratach ponoszonych przez firmy z sektora nowych technologii.