Systemy PROFIX i TARGIT w firmie zarządzającej autostradą A1

Trwa wdrożenie systemów klasy Business Intelligence w centrali węgierskiego koncernu Intertoll. Międzynarodowa spółka zajmuje się zarządzaniem, eksploatacją i poborem opłat na autostradach. Oprogramowanie ma pomóc w zarządzaniu i konsolidacji danych podchodzących z oddziałów Intertoll na Węgrzech, Słowacji i w Polsce. Za uruchomienie obu systemów odpowiadają specjaliści gdyńskiej firmy Solemis Group.

Według przedstawicieli Solemis Group to pierwsze tego typu wdrożenie dwóch uzupełniających się systemów BI realizowane poza granicami Polski. Systemy PROPHIX i TARGIT mają usprawnić budżetowanie, analizowanie i konsolidację danych w obrębie spółek rozliczających swoją działalność w czterech walutach: węgierskich forintach, polskich złotych, dolarach i w euro. Dotychczas wszelkie analizy wykonywane były w arkuszach kalkulacyjnych, do których dane przenoszono z systemu klasy ERP - JD Edwards.

Pierwszy etap wdrożenia zakłada uruchomienie obu systemów w centrali firmy na początku stycznia. Dzięki temu budżet firmy Intertoll na przyszły rok rozliczeniowy ma być przygotowany już przy pomocy nowych rozwiązań. Docelowo z oprogramowania ma korzystać 30 użytkowników w siedzibie firmy w Budapeszcie. W dalszej kolejności systemy PROPHIX i TARGIT uruchamiane będą w poszczególnych oddziałach firmy Intertoll. Polski odział spółki ma siedzibę w Pelplinie. Zajmuje się m.in. eksploatacją pierwszego etapu autostrady A1 - Gdańsk-Toruń.

W serwisie ERPStandard.pl przeczytasz także:

Oprogramowanie IFS wspomaga obsługę kontrahentów firmy PROFIm

Bonair wdroży AX2009 w firmie deweloperskiej

SAP HCM pomaga przy budowie autostrady A1

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200