Systematics prawie uzgodniony

W maju prawdopodobnie zakończą się negocjacje dotyczące wdrożenia systemu scentralizowanego Systematics w PKO BP. Kierownictwo banku przesłało do akceptacji ostateczne warunki kontraktu zarządowi amerykańskiego Alltela.

Ponad dwa lata trwały negocjacje dotyczące wdrożenia systemu scentralizowanego Systematics w PKO BP. Przetarg rozstrzygnięto już w lutym 2000 r. Jako dostawcę bank wybrał amerykańską firmę Alltel Information Services, oferującą oprogramowanie Systematics. Wówczas mówiono, że kontrakt zostanie podpisany w ciągu 2 miesięcy, a wdrożenie zakończone po 2-3 latach. Tymczasem same negocjacje pomiędzy bankiem a dostawcą trwały ponad 2 lata.

Nowe kierownictwo PKO BP przesłało obecnie do akceptacji Alltela ostateczne warunki kontraktu. Projekt wdrożenia systemu Systematics ma się rozpocząć tuż po podpisaniu umowy. W ciągu roku zostanie zakończone pilotażowe wdrożenie w jednym z oddziałów. Przejście na nowy system wszystkich ponad 1000 oddziałów ma trwać kolejne 2 lata. Projekt zakończyłby się w połowie 2005 r.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft zapowiada premierę kolejnej wertykalnej usługi

***

Więcej informacji o projektach informatycznych prowadzonych w PKO BP w tygodniku Computerworld nr. 19 (13 maja 2002)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200