System iOS 14 (wersja beta) gotowy do pobierania i testowania

Apple udostępnił wczoraj użytkownikom smartfonów iPhone kolejną ważną modyfikację oprogramowania, które zarządza takimi urządzeniami. Chodzi o publiczną wersję beta systemu iOS 14.

iOS

Aktualizacja wprowadza do systemu iOS szereg nowych funkcji, które modyfikują prawie każdy z modułów wchodzących w skład tego oprogramowania, jak również aplikacje uruchamiane na smartfonie, takie jak iMessage czy Maps. Osoby zainteresowane tą wersją systemu iOS muszą jednak pamiętać o tym, że jest produkt znajdujący się w fazie rozwojowej beta. Oznacza to, że mogą się w nim znajdować błędy, które z czasem będą usuwane.

Aktualizacja, którą firmą Apple zapowiedziała w zeszłym miesiącu na firmowej konferencji WWDC w zeszłym miesiącu, wprowadza możliwość przypinania widżetów do ekranu głównego, wprowadza nowe funkcje do narzędzia App Library oraz możliwość korzystania z niektórych funkcji bez konieczności instalowania obsługujących je aplikacji, na co pozwala nowa opcja App Clips.

Zobacz również:

Osoby zainteresowane tą wersją systemu iOS powinny wejść na witrynę Apple obsługującą produkty znajdujące się w fazie rozwojowe beta (to ta witryna) i zalogować się, po czym wybrać interesujący ich produkt (nowi użytkownicy muszą się oczywiście najpierw zarejestrować).

Proszę jednak pamiętać o jednej ważnej sprawie. Przed przystąpieniem do instalacji wersji beta systemu należy wykonać kopię zapasową smartfona, tak aby w przypadku jakichkolwiek problemów nie utrać danych.


TOP 200