System iOS 13.3 beta już dostępny

Jeśli komuś się wydało, że po zaprezentowaniu użytkownikom systemu iOS 13.2 Apple zwolni tempo i do momentu udostępnienia im w przyszłym roku systemu iOS 14 spocznie na laurach, to był w błędzie. Korporacja zaprezentowała bowiem wczoraj publiczną wersję beta kolejnej edycji tego oprogramowania – system iOS 13.3.

Przypominamy, że oficjalna prezentacja systemu iOS 13 miała miejsce niespełna dwa miesiące temu, dokładnie 18-go września, a pierwszy update systemu (iOS 13.1) trafił do rąk użytkowników już 24-go września.

Ten pośpiech był spowodowany faktem, że użytkownika smartfonów iOS skarżyli się na błędną pracę programów obsługujących takie elementy, jak połączenie Bluetooth, sieci WiFi oraz ekranowa klawiatura. Niektóre z tych błędów były groźne, gdyż zagrażały bezpieczeństwu smartfona. Osoby trzecie mogły np. ominąć ekran blokady i uzyskiwać dostęp do kontaktów użytkownika. Stąd tak szybka reakcja Apple.

Zobacz również:

  • macOS Ventura - czy warto aktualizować komputery na premierę?
  • Android obchodzi we wrześniu swoje 14 urodziny
  • Linuks: Torvalds zapowiada koniec dominacji języka C

Potem pojawił się update iOS 13.2. Zawierał kilka drobnych poprawek interfejsu oraz rozwiązywał problem związany z zarządzaniem pamięcią polegający na tym, że aplikacje z niewiadomych przyczyn znikały z pamięci i użytkownicy musieli je często ładować ponownie.

Aby zainstalować system iOS 13.3 w wersji beta, należy odwiedzić stronę beta.apple.com. Następnie zarejestrować się w kanale dystrybucji beta i pobrać swój profil, a w kolejnym kroku klikać po kolej opcje Ustawienia, Ogólne i Profil. Po wykonaniu tej czynności można pobierać kolejne modyfikacje beta systemu 13.3 w taki sam sposób, jak robią to zwykli użytkownicy systemu iOS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200