System dla chorych

Ciągnący się od ubiegłego roku przetarg na system informatyczny dla kas chorych wygrały warszawski ComputerLand i katowicki Kamsoft.

Ciągnący się od ubiegłego roku przetarg na system informatyczny dla kas chorych wygrały warszawski ComputerLand i katowicki Kamsoft.

W wyniku rozstrzygniętego w ubiegłym tygodniu przetargu każda z firm zinformatyzuje osiem kas chorych. Kamsoft dostarczył już system informatyczny dla Branżowej Kasy Chorych Służb Mundurowych. ComputerLand zinformatyzuje kasy chorych w województwach: pomorskim, lubuskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, śląskim, łódzkim i podkarpackim. Kamsoft dostarczy oprogramowanie dla kas w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskm, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Każdy z kontraktów wart jest ok. 15 mln zł. Oprócz dostarczenia systemu informatycznego firmy mają także: przeszkolić ok. 1000 pracowników kas chorych, dostarczyć 1000 komputerów PC wraz z drukarkami, 50 serwerów i zbudować sieci lokalne dla 16 kas chorych i 35 ich biur terenowych.

W ubiegłym roku Zakład Zamówień Publicznych Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej unieważnił przetarg wygrany przez katowicką firmę. Startowała ona w konsorcjum z warszawską Grupą Sekom i katowickim Spinem.

ComputerLand - licząc na wygraną w przetargu - przejął w październiku 1998 r. za 7 mln zł dwie firmy działające na rynku służby zdrowia - PIK Systemy Informatyczne i Laboratorium Systemów Informatycznych SQLab.


TOP 200